Zespół Artystyczy Buziaki
Rok założnia 1979 Gorzów Wlkp.
 • Aktualności
  • Deszczno - występy

   Deszczno - Święto pieczonego kurczaka ! Dziękujemy za zaproszenie ❤️

  • IV KONKURS CHOREOGRAFICZNY - #roztanczone Lubuskie Warte Zachodu :)

   Roztańczone lubuskie warte zachodu" polega na realizacji warsztatów tańca, których efektem końcowym jest konkurs choreograficzny przygotowany przez dzieci i młodzież pod okiem koordynatorów dla dzieci i młodzieży, a także promocja województwa lubuskiego oraz jego walorów turystycznych. Wszelkie podejmowane działania będą miały miejsce w województwie lubuskim z udziałem młodych Lubuszan w wieku od 9 do 18 roku życia. Projekt ma działać edukacyjnie na uczestników, ale przede wszystkim aktywizować i zachęcić do innej formy pracy niż online w tym wypadku ruchowej i kreatywnej. Chcemy dać możliwość pracy nad sobą, nad poprawą zdrowia psychicznego, pozwolić nabywać umiejętności radzenia sobie ze stresem. Bardzo ważny jest tu także aspekt zdrowotny i ruchowy. Zachęcenie do aktywności fizycznej niesie za sobą mnóstwo korzyści. Poprawa kondycji fizycznej, sprawności ciała. To zdecydowanie działanie wspierające formę aktywności ruchowej. Nieodłącznym elementem jest promocja zadania oraz przekazywanie informacji o tym, że zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego. Zaplanowana jest także aktywna promocja województwa "Lubuskie warte zachodu" przedstawienie walorów turystycznych i atrakcyjności miejsca.
   W ramach promocji, a także jako forma nagrody zaplanowana jest sesja zdjęciowa w atrakcyjnych miejscach województwa lubuskiego z udziałem tancerzy. Z efektów pracy zostaną stworzone kalendarze o tytule "Roztańczone Lubuskie warte zachodu 2023", które zostaną opublikowane zarówno w internecie jak i podarowane uczestnikom konkursu. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

  • Piknik Zdrowia

   Dziś na Pikniku Zdrowia organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️
   Sezon w pełni 💖

Izabella Szafrańska

Izabella Szafrańska – pedagog, założyciel, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Artystycznego „Buziaki” od 1979 roku.

Izabella Szafrańska 36 lat prowadziła działalność kulturalno – edukacyjną w mieście i regionie. Jej zasługi dla oświaty i kultury gorzowskiej są powszechnie znane.

Autorka muzyki i tekstów wielu piosenek, reżyser koncertów i „dusza zespołu”. Stworzyła w zespole wspaniały system wychowawczy, w którym „Duży Buziak szanuje Małego, za to Mały kocha Dużego”.

„Buziaki” pod kierownictwem Pani Izy zdobyły wiele prestiżowych nagród w mieście, regionie, na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Droga do tych sukcesów była długa i trudna. Sprostanie coraz większym wymaganiom, jakie stawia się przed amatorskim ruchem artystycznym było możliwe dzięki codziennej, systematycznej pracy, którą przez lata Pani Iza organizowała. Dawała możliwość swoim wychowankom poznawania smaku wielkiej intelektualnej przygody, otwierając im świat wzruszeń artystycznych, dając możliwość rozwoju uzdolnień i talentów. Pani Iza zawsze cieszyła się wielkim autorytetem wśród dzieci, rodziców i mieszkańców naszego miasta, czego dowodem jest dwukrotne wybranie Jej na radną Rady Miasta Gorzowa.

To dzięki Pani Izie Zespół Artystyczny „Buziaki” jest znany i uznany w kraju pod względem artystycznym i wychowawczym przez gremia jurorskie ogólnopolskich i zagranicznych festiwali. „Buziaki” od wielu lat są „ambasadorami” naszego miasta, regionu i kraju.

Pani Izabella Szafrańska była współorganizatorem i reżyserem dwudziestu edycji Gorzowskiego Festiwalu, który z ogólnopolskiego przerodził się w międzynarodowy. Jej autorskie, pomysłowe, zbiorowe układy choreograficzne i piosenki spotykały się i nadal spotykają z wielkim aplauzem widowni.

Osoba otwarta na potrzeby wychowanków i środowiska. Prowadziła szeroką działalność społeczną i charytatywną. Zawsze była z zespołem tam, gdzie trzeba było umilić życie chorym, cierpiącym, pokrzywdzonym przez los, a także uświetnić imprezy rocznicowe i okolicznościowe organizowane przez instytucje gorzowskie i nie tylko.

Za wzorową postawę i wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze została uhonorowana odznaczeniami i odznakami:

 • Złoty Krzyż Zasługi
 • Medal 40 – lecia PRL
 • Medal Komisji Edukacji Narodowej
 • Odznaka Honorowa „Za Zasługi w rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego”
 • Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego”
 • Medal Lubuski Animator Kultury
 • Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Międzynarodowego Festiwalu Kultury Szkolnej w Kielcach”
 • Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
 • Przechodnia Nagroda Specjalna im. Zbigniewa Skrzeczki
 • Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

Wielokrotnie otrzymała nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty, Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Dowodem sukcesu pedagogicznego i sympatii wychowanków było przyznanie Jej na wniosek dzieci zaszczytnego tytułu „Kawalera Orderu Uśmiechu” i „Lubuszanki Roku 1999”.

Pani Iza odeszła 9 listopada 2015 roku. Jednak pamięć po Niej pozostanie w Zespole na zawsze…

 • Zadanie jest współfinansowane z budżetu UM Gorzowa Wlkp. oraz z budżetu Województwa Lubuskiego

 • Gorzów Przystań

 • Festiwal Gorzów

Do góry