Zespół Artystyczy Buziaki
Rok założnia 1979 Gorzów Wlkp.
 • Aktualności
  • Dla Babci i Dziadka

   Samych cudownych i tanecznych chwil dla Naszych Kochanych i Najwspanialszych... Babciu, Dziadku wszystkiego co skrywacie gdzieś głęboko w sercu!

  • Konkursy on-line

   Nie możemy spotykać się na konkursach, festiwalach i innych na żywo... Jednak organizatorzy starają się stworzyć klimat i atmosferę w produkcjach on line:D i My z takiej skorzystałyśmy. Grupa 1 i grupa 2 wzięły udział w 3 konkursach:

   - II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA „ KOŁOBRZESKI KONKRET TANECZNY” - grupa 1 miejsce I, grupa 2 miejsce IV

   - IX Taneczne Grand Prix Polski - Kotwice 2020 w Brzegu - gr. 1 i gr.2 wyróżnienie
   - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „Białobrzeski Christmas E-Dance ONLINE - grupa 1 - miejsce II, grupa 2 - miejsce I -  oraz solistki Zuzanna Wesoły (IV m-ce), Marta Kołosowska (III m-ce), Anna Pietrusińska (VI m-ce), Aleksandra Krych (III m-ce) i Alicja Derda (VI m-ce) w kategoriach modern, inne formy oraz street dance.

   Jesteśmy bardzo dumne :) Ta nowa forma pozwala zdobyć kolejne doświadczenia i postawić cele na drodze do sukcesu. Przed Nami kolejne wyzwania :)

  • Najlepszego z okazji Nowego 2021 roku :)

   Żegnając 2020 rok z nadzieją spoglądamy w przyszłość i 2021 rok ! Oby był po prostu lepszy - tego wszystkim Naszym Buziakom życzymy 💖

Konfrontacje taneczne

Konfrontacje Tańca Współczesnego im. Izabelli Szafrańskiej

Drodzy Miłośnicy Tańca,

I Konfrontacje Tańca Współczesnego im. Izabelli Szafrańskiej to ukłon w stronę pasjonatów technik tańca współczesnego, modern, jazz, a także baletu. To „spotkanie”i konfrontacja środowisk tanecznych z całej Polski. Udział w festiwalu tanecznym motywuje, mobilizuje do pracy, do samokształcenia i kształcenia ustawicznego. Prezentacje sceniczne pozwalają młodym artystom na pokazanie swoich pasji, zainteresowań, sposobu na życie. Będzie to wydarzenie kulturalne, które współtworzą dzieci i młodzież dla szerokiej grupy odbiorców ze względu na transmisję w internecie.

 

Z powodu panującej pandemii I Konfrontacje Tańca Współczesnego odbędą się online.Mamy świadomość, że taka forma nie jest w stanie oddać charakteru, klimatu i takich emocji jak spotkania w realu. Jednak na dzień dzisiejszy to jedyna możliwość, aby móc cokolwiek zrealizować w poczuciu bezpieczeństwa i z obostrzeniami, które są w nasze życie wdrażane.Niestety... nie tak miało być, ale nie poddajemy się i walczymy do końca. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

 

Izabella Szafrańskato uhonorowana na arenie ogólnopolskiej w dziedzinie kultury i edukacji prekursorka tańca w Gorzowie. Pedagog, założyciel, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Artystycznego „Buziaki” od 1979 roku.Swoją pasją i energią zarażała kolejne pokolenia młodych tancerzy. Przez 36 lat prowadziła działalność kulturalno –edukacyjną w mieście i regionie.Była autorką muzyki i tekstów wielu piosenek, reżyserem koncertów.Za postawę i wybitne osiągnięcia dydaktyczno –wychowawcze została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami:Złoty Krzyż Zasługi Medal 40 –lecia PRL, Medal Komisji Edukacji Narodowej Odznaka Honorowa „Za Zasługi w rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego”, Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego”, Medal Lubuski Animator Kultury, Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Międzynarodowego Festiwalu Kultury Szkolnej w Kielcach”, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Przechodnia Nagroda Specjalna im. Zbigniewa Skrzeczki, Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.Dowodem sukcesu pedagogicznego i sympatii wychowanków było przyznanie Jej na wniosek dzieci zaszczytnego tytułu „Kawalera Orderu Uśmiechu” i „Lubuszanki Roku 1999”. Odeszła 9 listopada 2015 roku.Dokładnie w tym roku przypada piąta rocznica śmierci Pani Izy. To dzięki niej dzisiaj jesteśmy w tym miejscu i robimy to, co kochamy. Ta impreza jest ukłonem w JEJ stronę... Niech pozostanie w pamięci na zawsze.

 • Zadanie jest współfinansowane z budżetu UM Gorzowa Wlkp.

 • Gorzów Przystań

 • Festiwal Gorzów

Do góry