Zespół Artystyczy Buziaki
Rok założnia 1979 Gorzów Wlkp.
 • Aktualności
  • Deszczno - występy

   Deszczno - Święto pieczonego kurczaka ! Dziękujemy za zaproszenie ❤️

  • IV KONKURS CHOREOGRAFICZNY - #roztanczone Lubuskie Warte Zachodu :)

   Roztańczone lubuskie warte zachodu" polega na realizacji warsztatów tańca, których efektem końcowym jest konkurs choreograficzny przygotowany przez dzieci i młodzież pod okiem koordynatorów dla dzieci i młodzieży, a także promocja województwa lubuskiego oraz jego walorów turystycznych. Wszelkie podejmowane działania będą miały miejsce w województwie lubuskim z udziałem młodych Lubuszan w wieku od 9 do 18 roku życia. Projekt ma działać edukacyjnie na uczestników, ale przede wszystkim aktywizować i zachęcić do innej formy pracy niż online w tym wypadku ruchowej i kreatywnej. Chcemy dać możliwość pracy nad sobą, nad poprawą zdrowia psychicznego, pozwolić nabywać umiejętności radzenia sobie ze stresem. Bardzo ważny jest tu także aspekt zdrowotny i ruchowy. Zachęcenie do aktywności fizycznej niesie za sobą mnóstwo korzyści. Poprawa kondycji fizycznej, sprawności ciała. To zdecydowanie działanie wspierające formę aktywności ruchowej. Nieodłącznym elementem jest promocja zadania oraz przekazywanie informacji o tym, że zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego. Zaplanowana jest także aktywna promocja województwa "Lubuskie warte zachodu" przedstawienie walorów turystycznych i atrakcyjności miejsca.
   W ramach promocji, a także jako forma nagrody zaplanowana jest sesja zdjęciowa w atrakcyjnych miejscach województwa lubuskiego z udziałem tancerzy. Z efektów pracy zostaną stworzone kalendarze o tytule "Roztańczone Lubuskie warte zachodu 2023", które zostaną opublikowane zarówno w internecie jak i podarowane uczestnikom konkursu. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

  • Piknik Zdrowia

   Dziś na Pikniku Zdrowia organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️
   Sezon w pełni 💖

KonfrontacjeTańcaWspółczesnego

 

Konfrontacje Tańca Współczesnego im. Izabelli Szafrańskiej Gorzów Wlkp.

Drodzy Miłośnicy Tańca,
III Konfrontacje Tańca Współczesnego im. Izabelli Szafrańskiej
  odbędą się już 29 maja 2022r. w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

To spotkanie i konfrontacja środowisk tanecznych z całej Polski. Udział w festiwalu tanecznym motywuje, mobilizuje do pracy i samokształcenia. Prezentacje sceniczne pozwalają młodym artystom na pokazanie swoich pasji, zainteresowań, sposobu na życie.

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy! To cudowny czas tańca!!

 

 

Izabella Szafrańska to uhonorowana na arenie ogólnopolskiej w dziedzinie kultury i edukacji prekursorka tańca w Gorzowie. Pedagog, założyciel, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Artystycznego „Buziaki” od 1979 roku.Swoją pasją i energią zarażała kolejne pokolenia młodych tancerzy. Przez 36 lat prowadziła działalność kulturalno –edukacyjną w mieście i regionie.Była autorką muzyki i tekstów wielu piosenek, reżyserem koncertów.Za postawę i wybitne osiągnięcia dydaktyczno –wychowawcze została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami:Złoty Krzyż Zasługi Medal 40 –lecia PRL, Medal Komisji Edukacji Narodowej Odznaka Honorowa „Za Zasługi w rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego”, Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Gorzowskiego”, Medal Lubuski Animator Kultury, Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Międzynarodowego Festiwalu Kultury Szkolnej w Kielcach”, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Przechodnia Nagroda Specjalna im. Zbigniewa Skrzeczki, Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.Dowodem sukcesu pedagogicznego i sympatii wychowanków było przyznanie Jej na wniosek dzieci zaszczytnego tytułu „Kawalera Orderu Uśmiechu” i „Lubuszanki Roku 1999”. Odeszła 9 listopada 2015 roku.Dokładnie w tym roku przypada piąta rocznica śmierci Pani Izy. To dzięki niej dzisiaj jesteśmy w tym miejscu i robimy to, co kochamy. Ta impreza jest ukłonem w JEJ stronę... Niech pozostanie w pamięci na zawsze.

 

 
 • Zadanie jest współfinansowane z budżetu UM Gorzowa Wlkp. oraz z budżetu Województwa Lubuskiego

 • Gorzów Przystań

 • Festiwal Gorzów

Do góry