Zespół Artystyczy Buziaki
Rok założnia 1979 Gorzów Wlkp.
 • Aktualności
  • Deszczno - występy

   Deszczno - Święto pieczonego kurczaka ! Dziękujemy za zaproszenie ❤️

  • IV KONKURS CHOREOGRAFICZNY - #roztanczone Lubuskie Warte Zachodu :)

   Roztańczone lubuskie warte zachodu" polega na realizacji warsztatów tańca, których efektem końcowym jest konkurs choreograficzny przygotowany przez dzieci i młodzież pod okiem koordynatorów dla dzieci i młodzieży, a także promocja województwa lubuskiego oraz jego walorów turystycznych. Wszelkie podejmowane działania będą miały miejsce w województwie lubuskim z udziałem młodych Lubuszan w wieku od 9 do 18 roku życia. Projekt ma działać edukacyjnie na uczestników, ale przede wszystkim aktywizować i zachęcić do innej formy pracy niż online w tym wypadku ruchowej i kreatywnej. Chcemy dać możliwość pracy nad sobą, nad poprawą zdrowia psychicznego, pozwolić nabywać umiejętności radzenia sobie ze stresem. Bardzo ważny jest tu także aspekt zdrowotny i ruchowy. Zachęcenie do aktywności fizycznej niesie za sobą mnóstwo korzyści. Poprawa kondycji fizycznej, sprawności ciała. To zdecydowanie działanie wspierające formę aktywności ruchowej. Nieodłącznym elementem jest promocja zadania oraz przekazywanie informacji o tym, że zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego. Zaplanowana jest także aktywna promocja województwa "Lubuskie warte zachodu" przedstawienie walorów turystycznych i atrakcyjności miejsca.
   W ramach promocji, a także jako forma nagrody zaplanowana jest sesja zdjęciowa w atrakcyjnych miejscach województwa lubuskiego z udziałem tancerzy. Z efektów pracy zostaną stworzone kalendarze o tytule "Roztańczone Lubuskie warte zachodu 2023", które zostaną opublikowane zarówno w internecie jak i podarowane uczestnikom konkursu. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

  • Piknik Zdrowia

   Dziś na Pikniku Zdrowia organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️
   Sezon w pełni 💖

Uczestnicy konfrontacji 2021r.

ZESPOŁY II KONFRONTACJI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO IM. I. SZAFRAŃSKIEJ

 

 • AKADEMIA TAŃCA JAZZOWEGO SENSDANCE

  AKADEMIA TAŃCA JAZZOWEGO SENSDANCE – Akademia Tańca Jazzowego "SensDance" działa w Spółdzielczym Osiedlowym Domu Kultury "Nowe Miasto" w Rzeszowie. Grupa pracuje głównie w oparciu o technikę tańca jazzowego ale zawsze starają się zachować różnorodność stylistyczną, tak więc w ich repertuarze można znaleźć zarówno kompozycje współczesne, jazzowe, jak i te bardziej nowoczesne gdzie sięgają po obecne trendy muzyczno-taneczne. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Założyła ją i prowadzi Katarzyna Inglot - dyplomowany instruktor tańca, choreograf i magister sztuki.

 • ALCHEMIA DIAMENTY

  ALCHEMIA DIAMENTY - Diamenty to zespół taneczny, który działa w szkole Tańca Alchemia we Wrześni. Obecnie grupa liczy 9 osób, które tańczą ze sobą od 4 lat i jest to grono dziewczyn pracowitych, zaangażowanych i nastawionych na rozwój pasji tanecznej. Formacja specjalizuje się w tańcu modern/jazz. Choreografem grupy jest Pani Kinga Furmaniak, która dba o rozwój artystyczny tancerzy. Dziewczęta trenują także akrobatykę prowadzoną przez Pana Patryka Jasińskiego.

 • ALCHEMIA RUBINY

  ALCHEMIA RUBINY - Rubiny to zespół taneczny, który działa w Szkole Tańca Alchemia we Wrześni. Zespół specjalizuje się w stylach modern/jazz. Obecnie grupa liczy 10 osób, składa się z dziewczyn w wieku od 12 do 14 lat, które tańczą razem od 5 lat. Grupa zwraca dużą uwagę na świadomość swojego ciała, technikę oraz przekazywanie emocji poprzez ruch. Dziewczęta brały udział w pokazach i turniejach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Rubiny współpracują także z Panem Patrykiem Jasińskim, który zapewnia rozwój w sferze akrobatyki.
  Choreografem gupy jest Pani Katarzyna Łapaj, która dba o rozwój artystyczny tancerek.

 • ALCHEMIA SZAFIRY

  ALCHEMIA SZAFIRY – Szafiry to zespół taneczny, który działa w szkole Tańca Alchemia we Wrześni. Zespół specjalizuje się w stylach modern/jazz. Obecnie grupa składa się z 9 utalentowanych dziewczyn w wieku 13-17 lat, które tańczą razem od 2 lat. Grupa zwraca dużą uwagę na świadomość swojego ciała, technikę, izolacje w ciele oraz przekazywanie emocji poprzez ruch. Przygotowaniem do tańca są również zajęcia z akrobatyki prowadzone przez Pana Patryka Jasińskiego. Instruktorką jak i choreografką grupy jest Pani Katarzyna Łapaj.

 • ALUZJA 1

  ALUZJA 1 - Zespół Tańca Aluzja 1 działa od 2008 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. Skupia dzieci i młodzież od 5 do 18 roku życia. W swoim dorobku artystycznym może poszczycić się realizacją projektów edukacyjnych oraz artystycznych takich jak: ”W kinie z Chaplinem”, „Ciało w przestrzeni miejskiej” , „Między metaforą słowa i ruchu/Papusza wśród współczesnych”, „ W maju w baletowym gaju”, oraz „Chopin nasz współczesny”.

  Instruktorkami i choreografkami zespołu są Agnieszka Krawczyk – Oziewicz, Magdalena Pera – Logdańska, Magdalena Krawczyk. Z Aluzją współpracują również Ewa Sobiak oraz Patryk Gorzkiewicz.

 • ALUZJA 2

  ALUZJA 2 - Zespół Tańca Aluzja 2 działa od 2008 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. Skupia dzieci i młodzież od 5 do 18 roku życia.
  Prezentująca się w konkursie grupa 2 zdobyła w ubiegłym sezonie I miejsce w kat. Taniec współczesny za choreografię „Chopin w Afryce” na Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych w Kołobrzegu.

  Instruktorkami i choreografkami zespołu są Agnieszka Krawczyk – Oziewicz, Magdalena Pera – Logdańska oraz Magdalena Krawczyk. Z Aluzją współpracują również Ewa Sobiak oraz Patryk Gorzkiewicz.

 • ARABESKA

  ARABESKA – Grupa taneczna działająca w Szkole Tańca Współczesnego i Gimnastyki Artystycznej „Feniks” w Poznaniu. Jest to młody zespół, bo powstał w 2019 roku. Zespół przez dwa lata rozwijał się artystycznie bazując na technikach gimnastyki artystycznej oraz tańca współczesnego. Arabeska stawia pierwsze kroki na scenie konkursowej. W roku 2021 zdobyli I miejsce na „Gim show” w Gdyni. Instruktorem jak i choreografem zespołu jest Karol Napieralski.

 • FENIKS

  FENIKS - Grupa taneczna działająca w Szkole Tańca Współczesnego i Gimnastyki Artystycznej „Feniks” w Poznaniu. Powstał w 2019 roku. Zespół przez dwa lata rozwijał się artystycznie bazując na technikach gimnastyki artystycznej oraz tańca współczesnego. FENIKS zdobył I miejsce na turnieju „Święto Tańca” Komorniki 2020. Instruktorem jak i choreografem zespołu jest Karol Napieralski.

 • FLOW-ERS

  FLOW-ERS – Zespół Flow-ers powstał w Centrum Tańca i Sztuki Flow Factory we Wrocławiu. Dziewczęta od 2017 roku trenują taniec współczesny, taniec klasyczny, taniec jazzowy, akrobatykę oraz gimnastykę artystyczną. Grupa odnosi wiele sukcesów w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Zespół został założony przez właścicielkę CTiS Flow Factory Joanne Augustyn oraz tancerkę i choreografa - Darię Jasińską.

 • FUEL

  FUEL - Zespół z Człuchowa, który stawia pierwsze kroki w tańcu współczesnym. Fuel to grupa ciekawych i wytrwałych dzieci.. Gimnastyka i akrobatyka jest im bardzo bliska i tutaj nie mają zbyt wielkich barier, natomiast w tańcu są na etapie potrzeby rozwoju swoich umiejętności na konkursowej scenie. Cytując instruktorkę: „Ta lekcja jest nam potrzeba, by się dalej rozwijać”. Instruktorkami zespołu są Paulina Przyborowska oraz Paulina Szukaj.

 • KONTRA MINI 1

  KONTRA MINI 1 – Zespół Taneczny Kontra Mini powstał w 1995 roku. Grupa taneczna pracuje przy Studiu Tańca i Ruchu Akcent w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia prowadzone w zespole oparte są na technice tańca współczesnego oraz jazzowego. Przez wszystkie lata swojej działalności Kontra Mini zagościł na wielu scenach konkursowych, wziął udział w pokazach, przeglądach, turniejach oraz różnych projektach artystycznych. Zespół podczas II Konfrontacji Tańca Współczesnego 2021 zaprezentuje 3 grupy wiekowe. Choreografem jest Agnieszka Błaszkowska.

 • KONTRA MINI 2

  KONTRA MINI 2 – Zespół Taneczny Kontra Mini powstał w 1995 roku. Grupa taneczna pracuje przy Studiu Tańca i Ruchu Akcent w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia prowadzone w zespole oparte są na technice tańca współczesnego oraz jazzowego. Przez wszystkie lata swojej działalności Kontra Mini zagościł na wielu scenach konkursowych, wziął udział w pokazach, przeglądach, turniejach oraz różnych projektach artystycznych. Zespół podczas II Konfrontacji Tańca Współczesnego 2021 zaprezentuje 3 grupy wiekowe. Choreografem jest Agnieszka Błaszkowska.

 • KONTRA MINI 3

  KONTRA MINI 3 – Zespół Taneczny Kontra Mini powstał w 1995 roku. Grupa taneczna pracuje przy Studiu Tańca i Ruchu Akcent w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia prowadzone w zespole oparte są na technice tańca współczesnego oraz jazzowego. Przez wszystkie lata swojej działalności Kontra Mini zagościł na wielu scenach konkursowych, wziął udział w pokazach, przeglądach, turniejach oraz różnych projektach artystycznych. Zespół podczas II Konfrontacji Tańca Współczesnego 2021 zaprezentuje 3 grupy wiekowe. Choreografem jest Agnieszka Błaszkowska.

 • NEW DANCE SCHOOL

  NEW DANCE SCHOOL – Szkoła tańca modern jazz z Lubonia. Są reprezentantkami na wielu ogólnopolskich festiwalach tańca i mogą się pochwalić licznymi sukcesami. Kierują się następującym mottem: „Miejsca na podium, trofea i medale to tylko wartość dodana występów. Najpiękniejsze jest to, że możemy zdobywać kolejne doświadczenie i zaprezentować efekt naszej wspólnej ciężkiej pracy”. A to wszystko odbywa się pod kierownictwem Katarzyny Pawlickiej i Dominiki Szymkowiak.

 • SWAN DANCE III

  SWAN DANCE III – Zespół Swan Dance III pochodzi z Kołobrzegu. Od 10 lat pracuje przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Swan Dance III wyróżnia się różnorodnością styli tanecznych: taniec współczesny, jazz, taniec klasyczny, performing art improvisation. Od początku swojego istnienia zdobywa doświadczenie pod kierownictwem Pani Marty Herbowskiej, która jest autorem wszystkich choreografii prezentowanych przez zespół na scenach w całej Polsce i Europie.

 • SWAN DANCE IV

  SWAN DANCE IV - Zespół Swan Dance IV od 10 lat działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Swan Dance IV ma na swoim koncie również wielkie produkcje takie jak przedstawienie „Dziadek do orzechów” w całości przygotowane i zagrane przez artystów zespołu oraz ich rodziców. Produkcja ta była wystawiana na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. A to wszystko za sprawą instruktorki i choreografki zespołu Marty Herbowskiej.

 • SWAN DANCE V

  SWAN DANCE V – Zespół Swan Dance V wywodzi się z Kołobrzegu. Od 10 lat pracuje przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Swan Dance V odnosi liczne sukcesy na konkursach polskich i międzynarodowych tańcząc w układach grupowych i indywidualnych. Autorem wszystkich zespołowych choreografii jest Marta Herbowska.

 • SZKOŁA TAŃCA I BALETU COCO DANCE CENTER

  SZKOŁA TAŃCA I BALETU COCO DANCE CENTER – Projektownia to grupa miłośników tańca współczesnego pracująca w Szkole Tańca i Baletu Coco Dance Center w Brzegu. Młodzież łączy na sali różne charaktery i temperamenty tworząc choreografie w postaci krótkich etiud tańca współczesnego jak i długich form teatru tańca. Projektownia to laureaci wielu tanecznych przeglądów na arenie polskiej jak i międzynarodowej, natomiast bardziej niż „złota” cieszy ich możliwość dzielenia się swoją pasją i sztuką z widzami. Choreografami grupy jest duet Andrzej Rolski oraz Patrycja Trzynoga.

 • TRANS 1 GORZÓW WIELKOPOLSKI

  TRANS 1 GORZÓW WIELKOPOLSKI - Zespół Taneczny TRANS powstał w 2000 r. w Międzyrzeczu. Od roku 2012 zespół TRANS działa jako Stowarzyszenie poszerzając swoją działalność o takie miejscowości jak Skwierzyna, Deszczno, Bledzew czy Świebodzin. W Gorzowie Wielkopolskim osiedlili się całkiem niedawno. Na tę chwilę w całym Zespole TRANS tańczy i trenuje około 600 dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem stowarzyszenia jest przekazywanie ludziom pasji do tańca, budowania poczucia własnej wartości oraz stały rozwój strony artystycznej. Założycielką, choreografem i instruktorem zespołu jest Pani Anna Bubnowska, instruktorami zespołu są Katarzyna Piechowiak, Anna Osipiuk, Marta Trochimczuk, Weronika Cierach i Weronika Krompaszczyk, a asystentkami Julia Ortyńska, Amelia Piotrowicz.

 • TRANS 1 MIĘDZYRZECZ

  TRANS 1 MIĘDZYRZECZ - Zespół Taneczny TRANS powstał w 2000 r. w Międzyrzeczu. Do tańca podchodzą holistycznie - dbając zarówno o prawidłowy rozwój fizyczny ciała; dopasowany do wieku i możliwości młodego człowieka, jak również o sferę artystyczną, kształtując wrażliwość emocjonalną i otwartość na sztukę. Na zajęciach pracują w technice modern jazzowej, w stylu współczesnym, w stylu nowoczesnym. W Zespole TRANS nieodzowną częścią edukacji fizycznej są zajęcia z gimnastyki i akrobatyki. Założycielką, choreografem i instruktorem zespołu jest Pani Anna Bubnowska, instruktorami zespołu są Katarzyna Piechowiak, Anna Osipiuk, Marta Trochimczuk, Weronika Cierach i Weronika Krompaszczyk, a asystentkami Julia Ortyńska, Amelia Piotrowicz

 • TRANS 1 SKWIERZYNA

  TRANS 1 SKWIERZYNA - Zespół Taneczny TRANS powstał w 2000 r. w Międzyrzeczu. Zespół uświetnia lokalne imprezy, a także organizuje raz w roku Koncerty Charytatywne, z których zebrane środki w całości przekazywane są dzieciom chorym na nowotwór. Podczas przygotowań do koncertów dzieci poznają zasady współpracy w grupie, kształcą w sobie odpowiedzialność za młodszych kolegów oraz poczucie zdrowej rywalizacji. Założycielką, choreografem i instruktorem zespołu jest Pani Anna Bubnowska, instruktorami zespołu są Katarzyna Piechowiak, Anna Osipiuk, Marta Trochimczuk, Weronika Cierach i Weronika Krompaszczyk, a asystentkami Julia Ortyńska, Amelia Piotrowicz.

 • TRANS 2 MIĘDZYRZECZ

  TRANS 2 MIĘDZYRZECZ - Zespół Taneczny Trans powstał w 2000 roku w Międzyrzeczu. Zespół potrafi tworzyć świetną, niemalże rodzinną atmosferę wśród dzieci oraz doprowadzić je do licznych zwycięstw. Dbają zarówno o prawidłowy rozwój fizyczny ciała, jak również o sferę artystyczną, kształtując wrażliwość emocjonalną i otwartość na sztukę. Na zajęciach pracują w technice modern jazz, w stylu współczesnym, w stylu nowoczesnym. W Zespole TRANS nieodzowną częścią edukacji fizycznej są zajęcia z gimnastyki i akrobatyki Założycielką, choreografem i instruktorem zespołu jest Pani Anna Bubnowska, instruktorami zespołu są Katarzyna Piechowiak, Anna Osipiuk, Marta Trochimczuk, Weronika Cierach i Weronika Krompaszczyk, a asystentkami Julia Ortyńska, Amelia Piotrowicz

 • TRANS 3 MIĘDZYRZECZ

  TRANS 3 MIĘDZYRZECZ – Zespół Taneczny Trans powstał w 2000 roku w Międzyrzeczu. Na zajęciach pracują w technice modern jazz, w stylu współczesnym, w stylu nowoczesnym. W Zespole TRANS nieodzowną częścią edukacji fizycznej są zajęcia z gimnastyki i akrobatyki Założycielką, choreografem i instruktorem zespołu jest Pani Anna Bubnowska, instruktorami zespołu są Katarzyna Piechowiak, Anna Osipiuk, Marta Trochimczuk, Weronika Cierach i Weronika Krompaszczyk, a asystentkami Julia Ortyńska, Amelia Piotrowicz

 • ZESPÓŁ TAŃCA EKSPRESJA

  ZESPÓŁ TAŃCA EKSPRESJA – Zespół Tańca Ekspresja działa pod Towarzystwem Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Swoją działalność zapoczątkował w 2008 roku. Przez 13 lat pod bacznym okiem instruktorów doskonaliły swój warsztat taneczny. Tancerki szczególnie umiłowały sobie dziedzinę tańca współczesnego – w tej kwestii są jednogłośne, lecz ich taneczne serce rwie się również w stronę Teatru Tańca. W swoich prezentacjach starają się połączyć oba te kierunki w jedną, spójną całość. Instruktorką i choreografką grupy jest Weronika Żółwińska.

 • Zadanie jest współfinansowane z budżetu UM Gorzowa Wlkp. oraz z budżetu Województwa Lubuskiego

 • Gorzów Przystań

 • Festiwal Gorzów

Do góry